سئوالات متداول

 

مانیار چیست؟

مانیار یک شبکه اجتماعی پیام رسان مالی است. هدف مانیار ارائه روشی آسان و امن برای جابجایی پول در شرایط مختلف است. مانند زمانی که می خواهید دنگ شام شب قبل، سهم خود در یک سفر مشترک و یا بلیت سینما را به دوستان خود پرداخت کنید.

جهت استفاده از مانیار در کدام بانک باید حساب داشته باشم؟

استفاده از مانیار توسط تمامی بانک‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، و عضو شبکه ملی شتاب و شاپرک امکان پذیر است.

مبلغ کارمزد در مانیار به چه صورت است؟

مانیار در ازای تراکنش‌های خود، کارمزدی دریافت نمی‌کند ولی زمان تسویه اعتبار، در صورت استفاده از شماره کارت، مبلغ کارمزد کارت به کارت بانکی دریافت خواهد شد.

هزینه پیامک‌هایی که از طرف مانیار ارسال می‌شود به عهده چه کسی است؟

تمامی پیامک ها از شماره مانیار ارسال می‌شود و هزینه آن توسط مانیار پرداخت می‌شود.

برای پرداخت وجه باید چه کنم؟

برای پرداخت وجه به دوستان خود، نیازی به دانستن شماره کارت آن­ها ندارید. کافی است که از لیست مخاطبین داخل برنامه، مخاطب خود را انتخاب کرده و با وارد کردن مبلغ و موضوع پرداخت، به راحتی پرداخت خود را انجام دهید. کاربر می‌تواند از موجودی کیف پول خود و یا اتصال به درگاه بانکی پرداخت خود را انجام دهد.

درخواست وجه به چه معناست؟

شما می‌توانید با انتخاب مخاطب خود و وارد کردن مبلغ و موضوع درخواست، از لیست مخاطبین خود درخواست وجه کنید. مخاطب شما اگر برنامه مانیار را داشته باشد به راحتی از طریق برنامه پرداخت می‌کند و در صورتی که برنامه مانیار را نداشته باشد، پیامکی حاوی لینک درگاه از طریق پیامک ارسال شده و می تواند به راحتی از طریق درگاه درخواست شما را پرداخت نماید.

در چه مواقعی و چگونه می­ توانم از دُنگ استفاده کنم؟

زمانی که در یک گروه دوستانه مادرخرج بوده اید (مثل سفر یا رستوران با دوستان) یا می‌خواهید برای هدفی پول جمع کنید (مثل جمع ­آوری هزینه کادو تولد دوست یا همکار)
می­توانید از دنگ مانیار استفاده کنید و دوستانتان را به گروه دُنگ دعوت کنید. در گروه دنگی، هریک از اعضای گروه می‌توانند هزینه‌ها را وارد نمایند و هزینه‌ها به صورت اتوماتیک به سه روش ثابت، درصدی و سهمی بین اعضا تقسیم می‌شود. در گروه دنگی مانیار، حساب‌کتاب بدهکاری بین افراد کار سختی نیست، چون همه محاسبات را مانیار برایتان انجام می‌دهد.هر یک از اعضای گروه با مشاهده مبلغ بدهکاری خود به راحتی از طریق کیف پول مانیار و یا درگاه بانکی می‌تواند بدهی خود را پرداخت نماید.گروه دنگ بین شما و دوستانتان مشترک است و می‌توانید هزینه‌های متنوع با مادرخرج‌های مختلف در گروه تعریف کنید.

تسویه اعتبار

کاربر هر زمان می‌تواند اعتبار خود را به شماره کارت یا شماره شبایی که در صفحه تنظیمات وارد نموده است، منتقل نماید. مبلغ تسویه حداکثر پس از ۲۴ ساعت از زمان درخواست به حساب کاربر واریز می‌شود. تمامی پرداخت‌های مانیار از طریق شبکه شاپرک انجام شده و تسویه ها تنها یکبار در روز انجام می‌شود.